Jak działa nasz system powiadomień?

krok1 krok2 krok3 krok4

Wyszukiwarka aktywów

Czy wiesz, że...?

Psychologia przeszkadza Ci w osiąganiu ponadprzeciętnych wyników na giełdzie. Opisuje to efekt dyspozycji - przedwczesne sprzedawanie akcji zwycięskich. Korzystaj z automatów!

Zarejestruj się w naszym programie partnerskim i zarabiaj 30% prowizji za każdy sprzedany kredyt na WZI.PL!

WZI.PL oferuje Spółkom notowanym na GPW możliwość darmowego monitoringu cen danej akcji. Udostępnij taką opcję swoim Akcjonariuszom. Skontaktuj się z nami.

Jeden monitoring to tylko 1,99PLN! Wykorzystaj tą doskonałą promocję cenową i już teraz kup kredyty na WZI.PL. Kredyty możesz wykorzystać w dowolnym momencie, nie mają żadnych terminów ważności!

Najświeższe wiadomości

Co przyniesie giełda w 2012 roku? Aktualność z 30.01.2012

Końcówka 2011 roku nie była pomyślna. Rajdu Świętego Mikołaja raczej rynek nie zaznał. Ale nowy rok zaczął się zdecydowanie lepiej. Efekt stycznia jest w 2012 roku obecny na giełdzie i część inwestorów, obstawiająca wzrosty, może się pochwalić sporymi zyskami.

Styczeń dobiega końca - co dalej? Nie możemy Państwu doradzać, bo nie jesteśmy instytucją, która ma do tego odpowiednie kwalifikacje. Jednakże część analityków już zaczyna mówić o zmianie trendu na giełdzie. Naszym zdaniem warunki i klimat do inwestowania się poprawiły. Inwestorzy i posiadacze funduszy akcyjnych powinni w tym roku zarobić sporo więcej niż płacą banki za zdeponowane pieniądze na lokatach.

Nie chcemy podawać jakichś konkretnych poziomów, ale przepowiednie profesora Rybińskiego (krótkotrwałe zejście do trzycyfrowego poziomu WIG20) traktujemy jako nieśmieszny żart. Obawiamy się, że inwestorzy, którzy posłuchają tego typu rad i ustawią krótkie pozycje na WIG20 (z datą: 1.01.2012 - poziom ok. 2160 pkt), poniosą w tym roku spore straty.

Czy WIG20 przełamie w tym roku 3000 punktów? Szczerze mówiąc nie wydaje nam się, żeby potencjał hossy był aż tak duży, ale zdecydowanie bliższe są dla nas wzrosty o 30%, niż spadki o taką wartość. Jak wiadomo inwestowanie na giełdzie to pewnego rodzaju ryzyko. Kupowanie drogich papierów, to większe ryzyko straty, niż kupowanie tanich. Z tego prostego powodu my już inwestujemy, a wszelkie głębsze korekty będziemy wykorzystywać jako szanse na zwiększenie zaangażowania.

Rynek jest naprawdę tani. Warto zwiększać zaangażowanie w papiery wartościowe notowane na GPW.

No i poniżej konkurs dla wytrwałych i lubiących 'postrzelać'. To ile wyniesie WIG20 na koniec 2012 roku (wartość na zamknięciu ostatniej sesji)?

Nasz typ: 2850

  • komentarze: 2

TomaszKomentarz z 30.01.2012

2730

MariaKomentarz z 30.01.2012

Troche ponad 2400
Zaloguj się, by komentować